Ponikve - Hrastje
| Naziv operacije: |
Avtocesta A2; Bič–Hrastje: Odsek Ponikve - Hrastje |
| Naziv upravičenca: |
Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji, DARS d.d., Ulica XIV. divizije 4, SI-3000 Celje |
| Višina skupnih stroškov operacije in višina javnih virov financiranja: |
Celotni stroški projekta znašajo 95 milijonov evrov, višina prispevka EU skupnosti (Kohezijski sklad) pa 34 milijonov evrov |
| Začetek in konec operacije: |
2007–2010 |
| Kontakt za informacije o izvajanju operacije: |
Služba za komuniciranje, 01/300-99-20, pr@dars.si |
| Dolžina: |
7,2 km |
Uredbo o državnem lokacijskem načrtu za avtocesto na odseku Ponikve - Hrastje je Vlada Republike Slovenije sprejela 27. julija 2006.
Odsek avtoceste Ponikve - Hrastje je zadnji dograjen odsek avtoceste na potezu od Karavank do Obrežja in poteka od vzhodnega dela mesta Trebnje do Hrastja, to je do meje med občinama Mirna Peč in Mestno občino Novo mesto. Na zahodu se odsek navezuje na avtocestni odsek Pluska-Ponikve, na vzhodu pa na odsek Hrastje-Lešnica. Odsek je zgrajen kot avtocesta z dvema voznima pasovoma in odstavnim pasom v vsaki smeri ter vmesnim ločilnim pasom, z normalnim prečnim profilom 26,6 metra.

Opomba: Prospekt je narejen na podlagi sprejetega državnega lokacijskega načrta (DLN), zato lahko dejansko stanje odstopa od podatkov v prospektu.
Zgrajen bo še priključek Mirna Peč s 3,285 km dolgo priključno, to je novo regionalno cesto, ki bo navezovala naselje Mirna Peč na avtocestno omrežje. Na njej bo zgrajen pokriti vkop dolžine 141 m in podvoz za železnico. Na avtocesti bo zgrajeno tudi počivališče »Grm«.
Zgrajena sta viadukta Dole dolžine 307 m, 4 podvozi in 1 nadvoz, kot tudi protihrupni ukrepi, zadrževalniki, več lokalnih cest in gozdnih poti ter prestavitve drugih komunalnih vodov.
Sporočila za javnost:
►Fotogalerija