Medijsko središče
Povezani s pravočasnimi in relevantnimi informacijami.
Izbran izvajalec za gradnjo odseka Draženci Gruškovje
Cilj Darsa je čim bolj ekonomično in transparentno čim hitreje skladno z veljavnimi predpisi zgraditi za uporabnike in lokalno prebivalstvo trenutno izredno nevaren odsek med Draženci in Gruškovjem, edinih nedokončanih 13 kilometrov na 2.300 kilometrov dolgem odseku med Hamburgom in Solunom.
Komisija je za prvi sklop prispele ponudbe razvrstila glede na merilo cena. Ugotovila je, da je med prispelimi ponudbami najugodnejša ponudba ponudnika v formaciji konzorcija Impressa Ing. E. Mantovani in Kolektor Koling d.o.o., katera pa ne izpolnjuje pogojev, navedenih v razpisni dokumentaciji, zato je bila ponudba ocenjena kot nepopolna in na podlagi določil 1. odstavka 80. člena ZJN-2, izločena.
Komisija je preverila naslednjo najugodnejšo ponudbo ponudnika v formaciji konzorcija SGP Pomgrad + Gorenjska gradbena družba + CGP Novo mesto + CP Ptuj. Ugotovila je, da ponudba izpolnjuje vse pogoje, določene v razpisni dokumentaciji, zato je bila ocenjena kot popolna.
Za sklop 2 je komisija pri pregledu najugodnejše ponudbe za ta sklop ugotovila, da ponudba ponudnika Euro Asfalt d.o.o. iz Sarajeva izpolnjuje vse pogoje, določene v razpisni dokumentaciji, zato jo je ocenila kot popolno.

